Solpadeine na bóle reumatyczne i Solpadeine na bóle zębów – HIT czy KIT?

Solpadeine na bóle reumatyczne i Solpadeine na bóle zębów - HIT czy KIT?

Solpadeine na bóle reumatyczne i Solpadeine na bóle zębów – HIT czy KIT?

Cześć!
Wczoraj przeczytałam w internecie następującą rozmowę Pacjenta (P) z farmaceutą (F):
 
P: Poproszę magnez na skurcze.
F: Proszę, to jest bardzo dobry magnez, w postaci soli organicznej, lek a nie suplement diety, dobrze się wchłania, ma dobrą cenę, polecam.
P: Ale ja chciałam magnez na skurcze!!! Gdzie tu jest napisane, że to jest „magnez skurcze” ???
 
Początkowo się uśmiałam, ale potem nadeszła refleksja. Dlaczego Pacjenci wierzą bardziej napisom na opakowaniu niż farmaceucie? Niekiedy hasła pseudo-reklamowe mają większą czcionkę niż nazwa czy skład! Ba! Znam produkty, których skład ciężko znaleźć na opakowaniu, a co więcej jest i taki, którego skład jest nikomu nieznany (poza producentem – pozdrawiam Scholl :)).
 
Idąc tym tropem, można znaleźć przeróżne kwiatki. Jeśli ktoś nie miał okazji, przedstawiam dwa preparaty SOLPADEINE. Jeden na BÓLE REUMATYCZNE,NERWOBÓLE, drugi na BÓLE ZĘBÓW. Oba o działaniu przeciwbólowym, pakowane po 12 sztuk. Oba mają w składzie paracetamol 500 mg, fosforan kodeiny 8 mg i kofeinę 30 mg. OBA!
 
Różnica? Oczywiście jest! Ten na bóle to kapsułki, ten na zęby to tabletki :D! No ale napisy „bóle reumatyczne” i „bóle zębów” są wystarczająco duże, żeby się sprzedawało.
Aż mi się przypomniał syrop na kaszel, który „jest mądry, bo podany do buzi trafia do płuc, a nie do brzuszka”. Zatem pamiętajcie, kapsułki idą do kręgosłupa, a tabletki do zębów.
Oczywiście nie kwestionuję tu skuteczności produktu, tylko doceniam sprytny marketing.
Zatem HIT czy KIT? Oceńcie sami:)!
Miłego dnia, Euceryna*

5 komentarz

  1. Mat napisał(a):

    Tak, jeśli chodzi o Scholla, to pozdrawiamy wszystkich stosujących 5 pilniczków do paznokci w cenie ok. 50-70 PLN, które w nazwie mają „lakier” :))

  2. elisabeth napisał(a):

    A to w Australii jeszcze tak niedawno wycofano kilka rodzajów nurofenu o tym samym składzie na rózne dolegliwości, Boję się o planowane zmiany- suplementy diety. Jak ludzie będą się sugerować wskazaniami na opakowaniu a nie składem i to kupując coś poza apteką to boję sie o pacjentów

  3. Karol napisał(a):

    Niestety wsród kilku oferowanych paracetamoli 500 mg klient z bólem zęba weźmie ten paracetamol 500 mg który na opakowaniu najbardziej go przekona, że jest na ból zęba. To będzie Jego decyzja i wybór będzie najlepszy. Autorytet farmaceuty przegrywa z napisem na opakowaniu. Takich klientów jest mnóstwo. Inni też są. Ale mniej.

Dodaj komentarz